JİLETLE EPİLASYON

Kadınlarda Jilet kullanımı vücuttaki tüylerden ve kıllardan çok kısa bir zamanda ve hızlı bir biçimde kurtulma yoludur. Günümüzde gelişen teknolojiler ile çok daha modern teknikler olsa da bazen zorunlu sebeplerle jiletle tüylerden arınma ihtiyacı duyabiliriz. Kadın sitesi güzellik bölümünde “ jiletle epilasyon nedir, nasıl yapılmalıdır? ” yazımıza yer veriyoruz…

 

NEDEN JİLET DIŞINDAKİ YOLLAR DAHA İYİ?

fast epilation
jiletle-tuylerden-arinma-nasil-olur-2

Jilet kullanımı modern dünyada yaygın olan fakat gelişen gerek kimyasal gerekse özellikle evlerimize kadar giren kişisel lazer epilasyon aletleri gibi araçlarla uygulanan  epilasyon yöntemleri sayesinde tüylerin çıkması geciktiği için geride kalan bir yöntemdir.

Kollar ve yüz hariç olmak üzere bacaklardaki, koltuk altlarındaki  veya Özel bölgelerdeki tüylerden arınmak için kullanılan klasik yöntem olan Ağda, modern yöntemler olan Elektroliz, Lazer epilasyon, İlaç tedavisi, tüy azaltıcı ürünler ve tüy dökücü kremler dikkate alındığında jilet ile tüyleri kesme yöntemi sadece acil durumlarda kullanılması gereken bir yol olduğundan güzellik uzmanları ve doktorlar tarafından pek tavsiye edilmez. Çünkü jilet ile kesilen tüy ve kıllar, bir dahaki sefere daha çabuk büyür ve daha sert olarak kıllanma, tüylenme başlar.

Bu nedenle acil durumlar dışında öncelikli olarak diğer metotları kullanmalı, jilet kullanımını en son çare olarak kullanmanızı tavsiye etmekteyiz…

KADIN JİLETLERİ NASIL KULLANILIR?

Tüyleri jiletle temizlemeden önce, kesilecek bölgeyi ölü derilerden arındırmak için kese yapmalısınız.

Daha sonra uygulama bölgesini ıslatarak, nemlenmesini sağlayın ve bol banyo kremi ya da duş jeli sürerek bir dakika kadar bekletin . Eğer varsa partnerinizin traş köpüğü yada jelini de kullanabilirsiniz.

Bu sayede jilet ile cildinize zarar vermeden tüyleri kolayca temizlemek çok daha pratiktir…